sluzby
soLNet AVirCheck

soLNet AVirCheck je antivirový štít, který zajišťuje automatickou kontrolu příchozí i odchozí pošty, která je zpracovávána místním poštovním serverem.

soLNet avircheck

Preferovaný kvalitní a bezpečný poštovní server pro AVirCheck je Exim. Je však možné používat i jiné poštovní servery, například Sendmail, Qmail nebo Postfix.

Systém soLNet AVirCheck může spolupracovat s různými volně šiřitelnými i komerčními antivirovými systémy. Z volně šiřitelných doporučujeme zejména vysoce výkonný a pravidelně aktualizovaný antivirový systém Clam Antivirus.

 • Linuxový antivirový štít
  AVirCheck je vyvíjen na distribuci Debian GNU/Linux, ale bez problémů funguje i na distribucích Red Hat, SUSE nebo Mandrake/Mandriva. AVirCheck se dodává jako instalační balík typu DEB nebo RPM.
 • Součinnost více antivirových systémů
  Účinnost celého štítu lze násobit zapojením více antivirových systému na každou zprávu. Zkušební verze AVirChecku obsahuje kvalitní systém Clam Antivirus, který je k dispozici zdarma. Při dodání samostatné licence lze do štítu jednoduše integrovat ještě tyto systémy: F-Prot Antivirus, Dr.WEB, CAI InoculateIT, KasperskyLab AVP, Panda Antivirus, McAfee Virus Scan 3.x, NAI Virus Scan 4.x, Dr. Solomon antivirus nebo Sophos Sweep, případně i další.
 • Vysoká míra konfigurovatelnosti
  Mezi parametry, které lze pro štít nastavovat, patří přípony blokovaných souborů, aktivní vložené antivirové systémy, e-mailové adresy pro zasílání upozornění při nalezení viru nebo adresář pro ukládání virů.
 • Automatické aktualizace
  Informace o nových virech se sbírají průběžně a automaticky se ukládají do databáze, někdy i několikrát denně. Tyto aktualizace nejsou nijak samostatně zpoplatněny a podstatně zvyšují efektivitu při odhalování zejména nových virů.
 • Cenově výhodná nabídka
  Antivirové systémy existují buď jako samostatné programy, které lze spouštět zvlášť při kontrole každé zprávy, nebo jako tzv. démoni, kteří běží stále a pracují podstatně rychleji. Na druhou stranu jsou podstatně dražší. Se systémem AvirCheck je možné využít základní licence antivirů pro Linux Workstation spustitelné pouze z příkazové řádky. Tyto verze jsou sice pomalejší (zpracování jedné zprávy trvá přibližně 1,5 sekundy), ale zcela dostatečné pro malé a střední poštovní servery přijímající řádově desítky e-mailových zpráv za minutu. Cena takové licence se pohybuje obvykle v rozmezí 500-1500 Kč ročně (pro domácí použití bývá zdarma).

 

sluzby