Novinky ze dne 30. června 2009

Dokončili jsme úvodní etapu vývojových prací na produktu InChange, moderním groupwarovém řešení pro menší, střední i velké firmy. Zároveň byl dokončen i dolněk OtWIin, který umožňuje komfortní využití InChange společně s e-mailovým klientem Microsoft Outlook.

Groupwarové řešení InChange

Okno pošty umožňuje kromě standardního čtení, třídění, filtrování zpráv a vytváření nových zpráv také rychlý přechod na kalendáře, úkoly, kontakty a nastavení.

Okno pošty InChange

kliknutím zobrazíte větší obrázek

 

Kontakty jsou spravovány v následujícím okně a lze je přidávat, rušit, měnit, vyhledávat a filtrovat. Rovněž je možné implementovat funkci přímého odeslání e-mailu nebo SMS konkrétnímu kontaktu. K jednotlivým kontaktům lze také definovat automatické zprávy (např. odeslání emailu či SMS ke dni výročí uzavření smlouvy nebo gratulaci k narozeninám či svátku).

Kontakty ve webovém rozhraní služby InChange

kliknutím zobrazíte větší obrázek

Kalendáře jsou řešeny i s možností sdílení a s možností synchronizace např. s MS Outlook (prostřednictvím doplňku OtWIin) nebo s poštovním klientem Mozilla ThunderBird. Uživatel má možnost svůj kalendář vystavit i veřejně na web s tím, že konkrétní popisy schůzek jsou anonymizovány a zobrazuje se pouze volný vs. obsazený čas a návštěvníci mu mohou rovnou do volného času v kalendáři vkládat žádosti o schůzku.

Vedle výše uvedených ukázek zahrnuje produkt i správu úkolů (včetně jednoduchého workflow) a velmi kvalitní možnosti uživatelských nastavení.

Obecná nastavení umožňují běžnému uživateli změnit heslo či zajistit automatické přihlašování bez nutnosti zadání hesla pro daný počítač a prohlížeč. Definovat dále lze vedle základních parametrů prostředí i možnosti synchronizace kontaktů, kalendářů a úkolů pro mobilní telefony, PDA či poštovní klienty podporující protokol SyncML.

Nastavení pošty umožňují nastavovat různé identity uživatele či definovat odpověď v nepřítomnosti. Nejzajímavější a nejpropracovanější součástí nastavení pošty jsou uživatelské filtry, které umožňují mnoho různých definic pro přijetí, třídění, odmítnutí či přeposlání mailu, a to včetně definice uživatelského nastavení antispamového filtru.

Ukázka filtrovacích pravidel InChange

kliknutím zobrazíte větší obrázek

Filtrovací pravidlo obsahuje jeden nebo více testů, proti kterým se příchozí zpráva kontroluje, a jednu nebo více akcí, které se vykonají, pokud zpráva testům vyhovuje. Lze nastavit, zda musí být splněny všechny testy nebo jen některé z nich, aby se akce provedly. Po vykonání akcí lze buď předat zprávu dalšímu pravidlu nebo ukončit zpracování dopisu. Název pravidla je pouze informativní. Pravidlo lze vypnout nebo zapnout pomocí přepínače „Aktivní“.

Integrace s MS Outlook

Prostřednictvím doplňku OtWIin lze jednoduše obousměrně synchronizovat kalendáře, kontakty a úkoly uživatele mezi MS Outlook a InChange. Kalendáře, kontakty a úkoly lze následně sdílet s ostatními uživateli dle nastavených přístupových práv. Tím lze zefektivněnit firemní komunikaci a spolupráci. Uživatel má identické schůzky na InChange i v MS Outlook, a proto když je v terénu bez přístupu k počítači, může ve webovému rozhraní InChange pracovat s kalendáři, kontakty a úkoly stejně, jako kdyby s nimi pracoval v MS Outlook. Při plánování schůzek je možné ověřit časovou dostupnost kolegy, kterého na schůzku jiný kolega zve. Podporované verze MS Outlook jsou 2003 a 2007.

Zobrazení sdílených kalendářů InChange v prostředí MS Outlook

kliknutím zobrazíte větší obrázek

Ověření časové dostupnosti kolegy při vytváření schůzky

kliknutím zobrazíte větší obrázek

Ukázka konfiguračního dialogu doplňku OtWIin

kliknutím zobrazíte větší obrázek